brand: "khanka"
price: "€ 48.47"
in_stock: true
reviews_count: 13
category: "Khanka"
url: https://www.desertcart.hr/products/109457012-khanka-case-for-dymo-letratag-lt-100h-lt-100h-plus
store_origin: HR
region: Croatia
---
**Brand:** khanka
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🛡️ Protect your label maker in style — because your productivity deserves the best!
## Quick Answers
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- khanka enthusiasts
## Why This Product
- Trusted khanka brand quality
## Description
Shop for Khanka PC products at the desertcart.co.uk Stationery & Office Supplies store.
## Features
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B07JWG43X8 |
| Additional Printer Functions | Print Only |
| Best Sellers Rank | 14,640 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) 1,660 in Printer Accessories |
| Box Contents | Hard Case |
| Brand Name | Khanka |
| Colour | Large Size |
| Compatible Devices | Printer |
| Control Method | Touch |
| Controller Type | Hand Control |
| Country of Origin | China |
| Customer Reviews | 4.8 4.8 out of 5 stars (3,179) |
| Display Type | LCD |
| Dual-sided printing | No |
| Duplex | Simplex |
| Hardware Interface | USB |
| Ink Colour | Black |
| Is Electric | No |
| Item Dimensions D x W x H | 18D x 23.7W x 8.2H centimetres |
| Item Weight | 0.38 Kilograms |
| Manufacturer | Khanka |
| Maximum Copy Resolution Black and White | 203 dpi |
| Maximum Print Resolution Black and White | 203 dpi |
| Maximum Sheet Capacity | 10 |
| Maximum Supported Paper Size | 0.9 inches |
| Model Name | LetraTag LT-100H/LetraTag XR |
| Model Number | 361 |
| Model Series | LetraTag |
| Network Connectivity Technology | USB |
| Number of Trays | 1 |
| Other Special Features of the Product | Portable |
| Output sheet capacity | 10 |
| Paper Size | 0.9 inches |
| Print media | Labels |
| Printer Output Type | Monochrome |
| Printer Type | Thermal |
| Processor Count | 1 |
| Resolution | 300 x 300 |
| Scanner Type | Portable |
| Specific Uses For Product | label printing |
| Unit Count | 1.0 count |
## Product Details
- **Colour:** Large Size
- **Connectivity technology:** USB
- **Printer output:** Monochrome
- **Printing technology:** Thermal
- **Product dimensions:** 18D x 23.7W x 8.2H centimetres
- **Special feature:** Portable
## Images
## Available Options
This product comes in different **Color** options.
## Questions & Answers
**Q: Would this be compatible with the dymo 420 device?**
**Q: Would the dymo s0883980 letratag lt-100h label maker fitin this**
**Q: Would this fit theDymo S0901180 label maker**
A: Yes it does.
## Customer Reviews
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Brilliant, and extremely high quality.
*by J***S on 16 October 2025*
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Perfect for Dymo LetraTag
*by F***Y on 8 January 2023*
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Tailor made, perfect
*by T***E on 30 September 2025*
## Frequently Bought Together
- Wonfoucs Compatible with Dymo Label Tape Replacement for Dymo Letratag Tape 12mm x 4m for Dymo LetraTag LT-100H LT-100T XR, for Refills Dymo LetraTag Plastic Tape 91201-91205, 5-Multicolour