brand: "screenarama"
price: "€ 108.52"
in_stock: true
reviews_count: 4
store_origin: HR
region: Croatia
---
# 15.6" vibrant display 30-pin seamless connector 2-year warranty assurance SCREENARAMA New Screen Replacement for N156HGA-EAB REV.C2, FHD 1920x1080, Matte, LCD LED Display with Tools
**Brand:** screenarama
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 📺 Upgrade your view, upgrade your vibe!
## Quick Answers
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- screenarama enthusiasts
## Why This Product
- Trusted screenarama brand quality
## Description
Full description not available
## Features
- Tested screen, Guaranteed compatibility
- Warranty: 2 years
- Resolution: FHD 1920x1080 (Must be the same as your screen)
- Connector: 30 pin (Must be the same as your screen)
- Screen size: 15.6", Matte
## Images
## Available Options
This product comes in different **Color** options.
## Customer Reviews
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Good Screen Replacement
*by D***T on September 13, 2022*
### ⭐⭐⭐⭐⭐ great
*by Z***I on May 24, 2022*
works great. Thanks
### ⭐ patalla totalmente rota
*by N***Z on December 4, 2021*
yo ompre esta pantallai cuando me llego la pantalla estaba totar mente rota
## Frequently Bought Together
- seven puppy Replacement Screen 13.3" Compatible for Pro Retina A1706 A1708 2560x1600 Late 2016 Mid 2017 EMC 3071 EMC 3163 EMC 3164 Full LCD LED Screen Assembly Display (Space Grey)
- SEVEN PUPPY Screen Replacement for Pro A1989 A2159 A2289 A2251 2018 2019 2020 Year 13.3" Retina LCD Display Assembly EMC 3214 3358 3301 3456 3348 2560x1600 (Space Grey)