brand: "durabasics"
price: "€ 202.09"
---
**Brand:** durabasics
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🌬️ Elevate your air game—breathe smarter, live fresher!
## Quick Answers
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- durabasics enthusiasts
## Why This Product
- Trusted durabasics brand quality
## Features
- Fits Conway AP-1512HH Mighty Air Purifier & Airmega 200M Purifier - Perfect fit for Coway AP-1512HH filter, Mighty Air purifiers & AIRMEGA 200M purifiers. HEPA filter replacement dimensions are 15” x 13” x 1.4”. Pre-filter dimensions are 15.1” x 13.1”. Never waste your time measuring and cutting for your Coway 1512HH replacement filter again!
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| Brand Name | Durabasics |
| Model Info | AP-1512HH |
| Product Dimensions | 38.1 x 33.02 x 3.56 cm; 1.2 kg |
| Part Number | AP-1512HH |
| Compatible Device | Air Purifier |
| Material Type | activated charcoal |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 1.2 Kilograms |
## Product Details
- **Material:** activated charcoal
- **Product dimensions:** 38.1L x 33W x 3.6Th centimeters