title: "Marshall Electronics V-R173-IMD-3GTE 17.3\" Rackmout Production Monitor"
brand: "tiwilight"
price: "€ 4697.84"
in_stock: true
category: "Kitchen"
store_origin: HR
region: Croatia
---
# Marshall Electronics V-R173-IMD-3GTE 17.3" Rackmout Production Monitor
**Brand:** tiwilight
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Marshall Electronics V-R173-IMD-3GTE 17.3" Rackmout Production Monitor by tiwilight
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- tiwilight enthusiasts
## Why This Product
- Trusted tiwilight brand quality
## Description
The Marshall Electronics V-R173-IMD-3GTE 17.3" Rackmout Production Monitor has a native resolution of 1920 x 1200 and supports a number of SDI signals, including 3G-SDI (Level A and Level B), HD-SDI, and SD-SDI. The monitor includes removable rack ears for installation in standard 19", 6 RU rack systems and features a VESA 75 hole pattern on the back for attachment to desktop mounts, c-stand adapters, carts, stands, or other common display mounting hardware. It has an SDI input with loopthrough, tally and GPI ports, two serial ports for remote control, and headphone and line-level audio outputs. The monitor can accept SD and HD resolutions up to 1920 x 1080, and a variety of frame rates up to 60p. It will also support various 24 fps signals, including 23.98p, 23.98sF, 24p native, and 24sF, and can provide deinterlacing where required via several user-selectable deinterlacing modes.