title: "KINGSTATE KPEG-200A TRANSDUCER, BUZZER, 3.1KHZ, 88DB, 20VDC (50 pieces)"
brand: "kingstate"
price: "€ 510.11"
in_stock: false
store_origin: HR
region: Croatia
---
# KINGSTATE KPEG-200A TRANSDUCER, BUZZER, 3.1KHZ, 88DB, 20VDC (50 pieces)
**Brand:** kingstate
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** KINGSTATE KPEG-200A TRANSDUCER, BUZZER, 3.1KHZ, 88DB, 20VDC (50 pieces) by kingstate
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- kingstate enthusiasts
## Why This Product
- Trusted kingstate brand quality
## Description
null
## Features
- &lt;b&gt;Pack of:&lt;/b&gt; 50
- &lt;b&gt;Unit Order Size:&lt;/b&gt; Each &lt;b&gt; Transducer Function:&lt;/b&gt; Piezo Audio &lt;b&gt; Tones:&lt;/b&gt; Continuous &lt;b&gt; Supply Voltage Min:&lt;/b&gt; 3V &lt;b&gt; Supply Voltage Max:&lt;/b&gt; 20V &lt;b&gt; Operating Current Max:&lt;/b&gt; 8mA &lt;b&gt; Sound Level SPL:&lt;/b&gt; 88dB &lt;b&gt; Resonant Frequency:&lt;/b&gt; 3.1kHz &lt;b&gt; Color:&lt;/b&gt; Black &lt;b&gt;RoHS Compliant:&lt;/b&gt; Yes