title: "Samsung The Frame Frame 43 Inch (VG-SCFA43WTBXC) in Modern White [2021]"
brand: "samsung"
price: "€ 651.69"
in_stock: true
category: "Samsung"
store_origin: HR
region: Croatia
---
**Brand:** samsung
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🖼️ Elevate your living space—where TV meets timeless art
## Quick Answers
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- samsung enthusiasts
## Why This Product
- Trusted samsung brand quality
## Key Features
- • **Ultra-Slim Profile:** Sleek design that blends seamlessly with any modern décor
- • **Magnetic Frame Swap:** Easily switch frames to match your evolving style and space
- • **Gallery-Ready Display:** Transforms your TV into a stunning piece of art when off
- • **Effortless Style Upgrade:** Turn your TV into a centerpiece that sparks conversation
## Overview
## Description
## Features
- Interchangeable magnetic frame: Suitable for your TV
- The matching frame: Find the colour you like best and fits your living style
- Various styles: Ultra-slim frame design
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B096BLBQF3 |
| Back Material Type | Hard Fiber Board |
| Best Sellers Rank | #247,586 in Home ( See Top 100 in Home ) #3,481 in Wall & Tabletop Picture Frames |
| Brand Name | Samsung |
| Color | White |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (123) |
| Finish Type | Polished |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Type | Single Picture Frame |
| Included Components | Interchangeable frames (Multiple colors and styles) |
| Item Dimensions L x W | 5.58L x 0.97W Meters |
| Item Shape | Rectangular |
| Item Weight | 100 Grams |
| Manufacturer | Samsung |
| Model Number | VG-SCFA43WTBXC |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Number of Items | 1 |
| Orientation | Horizontal |
| Other Special Features of the Product | Interchangeable frames |
| Part Number | VG-SCFA43WTBXC |
| Product Style | Modern |
| Recommended Uses For Product | TV Frame, Decoration for Large TV Screens |
| Size | 43" |
| Theme | Modern |
| Unit Count | 1 Count |
## Product Details
- **Colour:** White
- **Product dimensions:** 5.58L x 0.97W Meters