title: "E0011BL9 Salisbury by Honeywell E0011 11\" Class 00 Rubber Linemen's Electrical Gloves, 12, Blue, 9"
brand: "salisbury gloves"
price: "€ 218.58"
---
# E0011BL9 Salisbury by Honeywell E0011 11" Class 00 Rubber Linemen's Electrical Gloves, 12, Blue, 9
**Brand:** salisbury gloves
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** E0011BL9 Salisbury by Honeywell E0011 11" Class 00 Rubber Linemen's Electrical Gloves, 12, Blue, 9 by salisbury gloves
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- salisbury gloves enthusiasts
## Why This Product
- Trusted salisbury gloves brand quality
## Description
## Features
- Make sure this fits by entering your model number.
- Insulating rubber provides 500 volts protection
- Available in black, Blue, red, and yellow colors
- 11 inch