title: "TS-0802-1001 T40 AN-4 Fitting Kit"
brand: "turbosmart"
price: "€ 89.55"
in_stock: true
reviews_count: 2
category: "Turbosmart"
url: https://www.desertcart.hr/products/82227570-ts-0802-1001-t40-an-4-fitting-kit
store_origin: HR
region: Croatia
---
# TS-0802-1001 T40 AN-4 Fitting Kit
**Brand:** turbosmart
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** TS-0802-1001 T40 AN-4 Fitting Kit by turbosmart
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- turbosmart enthusiasts
## Why This Product
- Trusted turbosmart brand quality
## Description
Review: Perfect fit - Perfect fit
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B074N7FMLK |
| Best Sellers Rank | #2,401,605 in Automotive ( See Top 100 in Automotive ) #2,531 in Automotive Replacement Engine Turbochargers |