The Mitsubishi Pencil MSXE310050722 Pure Malt 2 & 1 is a premium multifunction pen featuring a 0.5mm mechanical pencil and dual black/red 0.7mm jetstream ink. Its standout whiskey barrel wood design offers a warm, natural grip that balances weight and comfort, making it ideal for professionals who value both style and precision in their everyday writing tools.
| ASIN | B004G5OJRU |
| Best Sellers Rank | #194,099 in Office Products ( See Top 100 in Office Products ) #168 in Multifunction Writing Instruments |
| Brand | ไธ่ฑ้็ญ |
| Closure | Retractable |
| Color | dark brown |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (823) |
| Date First Available | August 9, 2012 |
| Grip Type | Contoured |
| Ink Color | Red, Black |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Item Weight | 3.2 ounces |
| Item model number | MSXE310050722 |
| Line Size | 0.7mm Millimeters |
| Manufacturer | ไธ่ฑ้็ญ(Mitsubishi Pencil) |
| Manufacturer Part Number | MSXE310050722 |
| Material Type | Wood |
| Number of Items | 1 |
| Point Type | Fine |
| Product Dimensions | 6.77 x 3.35 x 0.87 inches |
| Size | 1 Count (Pack of 1) |
K**N
The best pen!
A**R
Looks nice, sounds awful.
I**S
Smooth writing!
My favorite multi pen. Smooth writing and love the wooden grip.
C**A
CJ
Love the quality of the pen. Made well and heavy.
O**2
love the wood grip, but rest of the pen feels cheap
R**N
not a bad
its a good pen but not like 5 in 1 jetstream. Barrel is of theat pen only and body is different.
A**R
Beautiful and classy!
Took a while to come in but once it did, I was so happy! Such an awesome pen!
C**R
My colleagues always ask where I got it.
Love these pens. Great for meetings and school.
ใฏ**้ฒ
ไปใพใงใใธใงใใในใใชใผใ ใฏ0.7mmใไฝฟใฃใฆใใพใใใ 0.38ใฎใใใฎใ็ฅใใชใใฃใใใใงใใใใใจใใใงใใใฎใตใคใบใซๅทกใๅใ็ฅใฃใๆฌก็ฌฌใงใใ ๅคชๅญใจ้ใฃใฆใ็ดฐๅญใฎ็น็ดฐใใจๆๅญใฎไปไธใใใใจใฆใ่ฏใใใใใใใฏใใฎใตใคใบไธๆฌใง่กใใใใจๆใฃใฆใใพใใ