| ASIN | B00KTQK7VC |
| Additional Features | Bezel Markings |
| Age Range Description | Adult |
| Band Color | Black |
| Band Length | 8 Inches |
| Band Material Type | Resin |
| Band Width | 17 Millimeters |
| Best Sellers Rank | #149,171 in Clothing, Shoes & Jewelry ( See Top 100 in Clothing, Shoes & Jewelry ) #436 in Men's Wrist Watches |