| Brand | Everyday |
| Color | 10" |
| Material | Paper, Metal |
| Product Dimensions | 10"W x 10"H |
| Mounting Type | Tabletop |
| Item Weight | 0.68 Pounds |
| Number of Items | 1 |
| Number of Pieces | 10 |
| Manufacturer | Adamax |
| Part Number | PLNT-10-FBA |
| Item Weight | 10.9 ounces |
| Item model number | PLNT-10-FBA |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Size | White |
| Item Package Quantity | 1 |
| Cutting Diameter | 10 Inches |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
| Assembled Diameter | 10 Inches |
K**R
Kids can paint water colors on it
E**O
Great Price for 10 Lanterns
S**
Great Lanterns for Outdoor Decor
Purchased these to decorate an outdoor garden for a baby shower and they worked perfectly. They were super easy to put together. We opted to hang them with curling ribbon so that we could easily hang and remove them. I purchased them in fuschia here:ย WYZworks Round Paper Lanterns 10 Pack (Fuschia Pink, 8") - with 8", 10", 12", 14", 16" option ย and light pink: Liroyal 10" Pink Round Paper Lantern - (10 Pack) ย Definitely recommend.