| ASIN | B07T6GWGC9 |
| Additional Features | Touch Panel |
| Best Sellers Rank | #1,166 in Appliances ( See Top 100 in Appliances ) #45 in Full Size Dishwashers |
| Brand | Samsung |
| Brand Name | Samsung |
| Capacity | 12 Liters |
| Color | Silver |
| Colour | Silver |
| Controls Type | Full Panel |
| Customer Reviews | 3.7 out of 5 stars 157 Reviews |
| Form Factor | Freestanding |
| Included Components | Dishwasher; Foldable Cup Shelves; Cutlery Tray; User Manual |
| Installation Type | Freestanding |
| Item Dimensions D x W x H | 60D x 60W x 84H centimeters |
| Item Type Name | Freestanding Full Size Dishwasher |
| Item Weight | 57 Kilograms |
| Manufacturer | Samsung |
| Model Name | DW60M6050FS |
| Model Number | DW60M6050FS |
| Noise | 48 Decibels |
| Number Of Options Cycles | 7 |
| Number of settings | 14 |
| Product dimensions | 60D x 60W x 84H centimeters |