| ASIN | B0752Y8XNR |
| Best Sellers Rank | #33,303 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #259 in USB Computer Network Adapters |
| Brand | NETGEAR |
| Color | Multi-Colour |
| Compatible Devices | Desktop |
| Compatible Operating System Family | Windows |
| Customer Reviews | 4.3 4.3 out of 5 stars (1,147) |
| Data Link Protocol | USB |
| Data Transfer Rate | 1900 Megabits Per Second |
| Global Trade Identification Number | 00606449120899 |
| Hardware Interface | USB |
| Item Dimensions L x W x H | 119.9L x 4.6W x 2.2H centimeters |