| ASIN | B00P12BJNO |
| ASIN | B00P12BJNO |
| Batteries | 2 AA batteries required. (included) |
| Batteries Included? | Yes |
| Batteries Required? | Yes |
| Battery Cell Type | Alkaline |
| Best Sellers Rank | #163,755 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #469 in Home Thermostats & Accessories |