| ASIN | B0B39RJHJ8 |
| Batteries | 1 12V batteries required. |
| Best Sellers Rank | #79 in Computer Uninterruptible Power Supply Units |
| Customer Reviews | 4.3 4.3 out of 5 stars (110) |
| Date First Available | June 6, 2022 |
| Item Weight | 19.18 pounds |
| Item model number | BVK1200M2 |
| Manufacturer | APC |
| Product Dimensions | 11.69 x 9.25 x 19.49 inches |
D**W
Works well
B**N
Great
C**R
serious home UPC
A**A
Perfect
It was just what I was looking for... Thanks
J**S
BLEW OUT
L**L
Be careful
G**R
delivery was good
what can you say! It works.
P**N
Battery back up
J**L
These work great. Have installed ~10 in an area that suffers frequent power outages and haven't had any issues.