The BOSCH GSB18V-1330CN PROFACTOR 18V Connected-Ready Hammer Drill/Driver combines BITURBO Brushless Technology with a high-capacity CORE18V battery system to deliver corded-level power and up to 2x longer runtime. Featuring advanced safety with KickBack Control, precision with Electronic Angle Detection, and smart customization via Bosch Toolbox App connectivity, this 1/2-inch hammer drill is engineered for professional-grade performance on heavy-duty drilling and driving tasks.
| ASIN | B09FCLYGLP |
| ASIN | B09FCLYGLP |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Best Sellers Rank | #82,387 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #443 in Power Drills |