| ASIN | B000FNFSPY |
| Best Sellers Rank | 1,407 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) 6 in Network Hubs |
| Box Contents | Switch |
| Brand Name | TP-Link |
| Case Material Type | Plastic |
| Color | White |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop, Printer |
| Current Rating | 0.6 Amps |
| Customer Reviews | 4.4 4.4 out of 5 stars (51,939) |
| Data Transfer Rate | 1 Gigabits Per Second |
| EU Spare Part Availability Duration | 2 Years |
| Global Trade Identification Number | 06935364020064 |
| Interface | RJ45 |
| Item Dimensions L x W x H | 10.3L x 6.9W x 2.2H centimetres |