| ASIN | B0BGK3YLTN |
| Best Sellers Rank | #24,954 in Kitchen ( See Top 100 in Kitchen ) #13 in Water Purifiers |
| Brand | Bluevua |
| Brand Name | Bluevua |
| Capacity | 1200 Milliliters |
| Container Type | Jar |
| Customer Reviews | 4.4 out of 5 stars 2,662 Reviews |
| Installation Type | Countertop |
| Item Dimensions L x W x H | 24.6L x 24.1W x 35.8H centimeters |
| Item Weight | 5 Kilograms |
| LowerTemperature Range | 41 Degrees Fahrenheit |
| Manufacturer | JSK |
| Material | Borosilicate Glass |
| Material Type | Borosilicate Glass |
| Maximum Flow Rate | 0.26 Liters Per Minute |
| Model Name | RO100ROPOT-LITE |
| Model Number | ROPOT-LITE |
| Other Special Features of the Product | Portable, Reduce TDS |
| Power Source | Corded Electric |
| Product dimensions | 24.6L x 24.1W x 35.8H centimeters |