| ASIN | B009DH5Q2S |
| Best Sellers Rank | 81,746 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) 364 in Enclosures |
| Brand Name | ICY BOX |
| Colour | 3.5 inch |
| Compatible Devices | 3.5 inch SATA hard drives |
| Customer Reviews | 4.0 4.0 out of 5 stars (61) |
| Data Transfer Rate | 5 Gigabits Per Second |
| Enclosure Material | Plastic |
| Global Trade Identification Number | 04250078186328 |
| Hardware Interface | USB |
| Hardware Platform | Mac, Windows |
| Item Dimensions L x W x H | 21.5L x 12.6W x 16.6H centimetres |