| ASIN | B0CQLHVJZL |
| Audio Input | RCA |
| Best Sellers Rank | #1,696 in Home Improvement ( See Top 100 in Home Improvement ) #1 in Surveillance Video Recorders |
| Brand | TP-Link |
| Brand Name | TP-Link |
| Compatible Devices | Camera, Laptop, Personal Computers, Smartphone, Tablet |
| Connectivity Technology | Wired |
| Country of Origin | India |
| Customer Reviews | 4.0 out of 5 stars 77 Reviews |
| Hard Disk Size | 16 TB |
| Hard-Drive Size | 16 TB |
| Item Dimensions L x W x H | 18L x 15W x 7H Centimeters |
| Item Type Name | NVR |
| Item Weight Unit of Measure | 0.59 Kilograms |
| Manufacturer Part Number | NVR1004H |
| Media Format Digital Video | HDD |
| Memory Storage Capacity | 10 TB |
| Model Number | VIGI NVR1004H |
| Network Connectivity Technology | Wired |
| Number of Channels | 4 |
| Product Dimensions | 18L x 15W x 7H Centimeters |