| ASIN | B07BH3WCDS |
| Best Sellers Rank | #13,904 in Home Improvement ( See Top 100 in Home Improvement ) #51 in Circuit Breakers |
| Brand | Havells |
| Brand Name | Havells |
| Circuit Breaker Type | MCB |
| Current Rating | 32 Amps |
| Customer Reviews | 4.2 out of 5 stars 199 Reviews |
| Included Components | 1-Piece 32A MCB DP C Curve |
| Item Dimensions D x W x H | 24D x 40.8W x 44.5H Centimeters |
| Item Type Name | Havells DHMGCDPF032 PVC Plastic 32A MCB DP C Curve (White) |
| Item Weight | 220 Grams |
| Manufacturer | Havells, Havells India Limited |
| Manufacturer Contact Information | Havells |
| Model Number | MCB DP C Curve |
| Mounting Type | Bolt-On Mount |
| Number Of Poles | 2 |
| Number of Poles | 2 |
| Part Number | DHMGCDPF032 |
| Product Dimensions | 24D x 40.8W x 44.5H Centimeters |
| Unit Count | 1 Count |
U**5
Quality
Great product, works well as expected
P**R
Havells 32A mcb..