| ASIN | B079ZP2R8M |
| Best Sellers Rank | #4,905 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #110 in Laptop Sleeves & Slipcases |
| Colour | Black |
| Customer Reviews | 4.7 4.7 out of 5 stars (33,566) |
| Date First Available | 7 April 2018 |
| Form factor | Sleeve |
| Generic Name | Tomtoc Laptop Sleeves |
| Importer | DNS TECHNOLOGIES PRIVATE LIMITED |
| Item Dimensions LxWxH | 34 x 32 x 25.3 Centimeters |
| Item Weight | 272 g |
| Item model number | A13-C01D01 |
| Manufacturer | Tomtoc, Tomtoc |
| Net Quantity | 370 Grams |
| Other display features | Personal Computer |
| Packer | DNS TECHNOLOGIES PRIVATE LIMITED |
| Product Dimensions | 34.01 x 32 x 25.3 cm; 272 g |
| Special features | Heavy Duty Protection |
| Whats in the box | Sleeve |
R**P
Pricy but 100% worth it
A**D
Quality
Good Product
J**T
Pricy but worth it!
13 inch Macbook Air fits perfectly snug. Decent space for charger, SSDs, Usb hubs. Good quality zippers. Looks premium. Easy recommendation.
N**N
Good product but overpriced
Overpriced product. Look wise good. Perfect fit for my new MacBook m4 air.
V**Y
Top Notch quality and protection
K**I
Good one
It seems strong enough to hold iPad properly. You can go for it โค๏ธ
K**L
Nice premium buillt
Nice premium built , fits perfect for Xiaomi Pad 7
A**Y
Great quality
A small handle to hold it would have been great.
T**M
Fantastic product, as described, high quality tomtoc, as usual.
T**G
W**Y
D**D
I bought this to protect my Surface Pro 9 and what I love about it is that it fits the dimensions of the device perfectly. When shopping for laptop sleeves you can get ones that are generic for 14" laptops or 12" laptops etc as they come in so many different sizes. But for more popular computer models there are sleeves designed to fit the computer's exact dimensions and that's what this does for many of the latest surface models and they clearly states which ones it is for. The inside is of it is super fluffy and it has protected my computer when it is in my backpack while at school and traveling.