| ASIN | B018MGA87I |
| Best Sellers Rank | #791,110 in Sports & Outdoors ( See Top 100 in Sports & Outdoors ) #7,428 in Fishing Soft Plastic Lures |
| Brand | VUDU |
| Brand Name | VUDU |
| Customer Reviews | 4.3 out of 5 stars 80 Reviews |
| Global Trade Identification Number | 00096077423408 |
| Included Components | 7650 fishing-equipment |
| Item Type Name | Vudu E-VS35-14-40 Shrimp, 3.5" |
| Item Weight | 1.12 ounces |
| Manufacturer | Big Rock Sports |
| Material | Kevlar |
| Material Type | Kevlar |
| Number of Pieces | 1 |
| Point Style | Spear Point |
| Size | 3.5" |
| Target Species | Shrimp |
| UPC | 096077423408 |
| Unit Count | 1.0 Count |
L**L
Excelente material
Excelente producto
P**G
Great little lure.
A**R
Smart Mangrove Snapper
J**N
My favorite finesse lure
A**O
Se trabajan bien en el agua y buen hechoas
Muy bien producto
C**B
Magic ๐
Magic ๐
B**.
Incorrect size
Ordered 3.5 inch received 3.25.
S**5
These Vudu Shrimp are 3.25"
Seller needs to fix the description, expected a bigger lure, these are 3.25", not 3.5" as advertised. Color is lighter than photo shows as well.